Honlapszerkesztés

A MathWikiből
(Változatok közti eltérés)
(Cím, címsorok, bekezdések)
(Az első lépés)
7. sor: 7. sor:
 
===Az első lépés===
 
===Az első lépés===
  
Mielőtt honlapot kezdenél szerkeszteni, először létre kell hoznod egy index.html nevű fájlt a saját mappád public_html nevű almappájában. Sok szövegszerkesztőt használhatsz a honlapod elkészítéséhez. Én az [http://www.gnu.org/software/emacs/emacs.html Emacs] nevűt ajánlom (Megjegyzés: picit lassan tölt be...).
+
Mielőtt honlapot kezdenél szerkeszteni, először hozzunk létre egy index.html nevű fájlt a saját mappánk public_html nevű almappájában. Sok szövegszerkesztőt használhatunk a honlapod elkészítéséhez. (Én az [http://www.gnu.org/software/emacs/emacs.html Emacs] nevűt ajánlom).
  
 
===Cím, címsorok, bekezdések===
 
===Cím, címsorok, bekezdések===

A lap 2006. november 30., 18:45-kori változata

Szerkesztés alatt...

Tartalomjegyzék


Honlapszerkesztés

Az első lépés

Mielőtt honlapot kezdenél szerkeszteni, először hozzunk létre egy index.html nevű fájlt a saját mappánk public_html nevű almappájában. Sok szövegszerkesztőt használhatunk a honlapod elkészítéséhez. (Én az Emacs nevűt ajánlom).

Cím, címsorok, bekezdések

A címet a <title> és a </title> parancs közé írva adhatod meg a következőképpen (egyébként a legtöbb utasítást a <parancs> és </parancs> közé kell írni):

<title>Ide jön a cím<title>

A HTML-ben összesen 6 különböző szintű címsort írhatunk, kezdve a legfontosabbtól a legkevésbé fontosig. Mindezt a <h1>, <h2>,...<h6> paranccsal érhetjük el (persze itt se feledkezzünk el a parancsot lezáró </h1> stb. </h6>-ról! Példa:



<h1>Ez egy fontos címsor</h1>
<h2>Ez már nem annyira</h2>
<h6>Ez pedig a legkevésbé fontos</h6>

Minden bekezdést a <p> paranccsal kezdünk, és a </p> paranccsal zárunk le.

<p>Ez egy bekezdés.</p>
<p>Ez itt egy másik.</p>














Ez egy fontos címsor

Ez már nem annyira

Ez pedig a legkevésbé fontos

</pre> </blockquote>

Minden bekezdést a <p> paranccsal kezdünk, és a </p> paranccsal zárunk le.

<p>Ez egy bekezdés.</p>
<p>Ez itt egy másik.</p>












Ez egy fontos címsor

Ez már nem annyira

Ez pedig a legkevésbé fontos

</pre> </blockquote>

Minden bekezdést a <p> paranccsal kezdünk, és a </p><nowiki> paranccsal zárunk le. <blockquote> <pre> <p>Ez egy bekezdés.</p> <p>Ez itt egy másik.</p> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <h1>Ez egy fontos címsor</h1> <h1>Ez egy fontos címsor</h1> <h2>Ez már nem annyira</h2> <h6>Ez pedig a legkevésbé fontos</h6> </pre> </blockquote> Minden bekezdést a <nowiki><p> paranccsal kezdünk, és a </p><nowiki> paranccsal zárunk le. <blockquote> <pre> <p>Ez egy bekezdés.</p> <p>Ez itt egy másik.</p> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote> <blockquote> <pre> </pre> </blockquote>

Személyes eszközök