Informatika1-2008/Gyakorlat8

A MathWikiből
(Változatok közti eltérés)
a (Protected "Informatika1/Gyakorlat8" [edit=sysop:move=sysop])
 
(2 szerkesztő 5 közbeeső változata nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
== 8. gyakorlat (LaTeX) ==
 
== 8. gyakorlat (LaTeX) ==
  
A gyakorlat anyag [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1/8gy/8gy.tex 8gy.tex], illetve [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1/8gy/8gy.pdf pdf]-ben.
+
A gyakorlat anyag [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1-2008/8gy/8gy.tex 8gy.tex], illetve [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1-2008/8gy/8gy.pdf pdf]-ben. Azoknak, akik Windows alatt dolgoznak és problémát okoz utf8-as formátumot megnyitni, itt van a gyakorlati anyag [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1-2008/8gy/8gy_latin2.tex latin2-es tex] formátumban.
  
A gyakorlathoz segédanyag: [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1/8gy/programozo.html programozo.html]
+
A gyakorlathoz segédanyag: [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1-2008/8gy/programozo.html programozo.html]
  
A gyakorlati anyagot részletesen kommenteztük, érdemes nézegetni a forrást.
+
A gyakorlati anyagot részletesen kommenteztük, érdemes nézegetni a forrást. A gépteremben a '''Kile''' szövegszerkesztő remekül használható tex fájlok szerkesztésére. Fordításhoz elegendő a ''PDFLaTeX'' gombra kattintani.
 +
 
 +
Konzolból a fordítást ''pdflatex valami.tex'' paranccsal végezhetitek el. Ha hibát jelez, akkor hasznos lehet az előadáson mutatott ''q, ENTER'' vagy ''x, ENTER'' kombináció (előbbi megkéri, hogy mellőzze a többi hibát, az utóbbi megállítja a fordítást).
 +
 
 +
Aki otthonra szeretne LaTeX-et telepíteni, annak ajánlom a [http://wiki.math.bme.hu/index.php/TeXnicCenter TeXnicCenter] leírását a wiki-n.
 +
 
 +
A kiosztott referencia innen tölthető le [http://www.math.bme.hu/~morap/informatika1-2008/latexsheet.pdf pdf] formátumban.

A lap jelenlegi, 2009. szeptember 13., 15:14-kori változata

8. gyakorlat (LaTeX)

A gyakorlat anyag 8gy.tex, illetve pdf-ben. Azoknak, akik Windows alatt dolgoznak és problémát okoz utf8-as formátumot megnyitni, itt van a gyakorlati anyag latin2-es tex formátumban.

A gyakorlathoz segédanyag: programozo.html

A gyakorlati anyagot részletesen kommenteztük, érdemes nézegetni a forrást. A gépteremben a Kile szövegszerkesztő remekül használható tex fájlok szerkesztésére. Fordításhoz elegendő a PDFLaTeX gombra kattintani.

Konzolból a fordítást pdflatex valami.tex paranccsal végezhetitek el. Ha hibát jelez, akkor hasznos lehet az előadáson mutatott q, ENTER vagy x, ENTER kombináció (előbbi megkéri, hogy mellőzze a többi hibát, az utóbbi megállítja a fordítást).

Aki otthonra szeretne LaTeX-et telepíteni, annak ajánlom a TeXnicCenter leírását a wiki-n.

A kiosztott referencia innen tölthető le pdf formátumban.

Személyes eszközök