Informatika1-2013/ZH2Gyakorlo

A MathWikiből
(Változatok közti eltérés)
20. sor: 20. sor:
  
  
* Írj Sage függvényt, mely a kapott \emph{x} pozitív egész számot, ha páratlan megszorozza 3-al és hozzáad 1-et, ha páros elosztja 2-vel, majd kiírja az így kapott eredményt, és ezt addig folytatja amíg el nem jut 1-ig. (El fog jutni 1-ig, ez a Collatz sejtés.) A kiegészitendő részeket jelölik a $<1>$, $<2>, <3>, <4>$.
+
* Írj Sage függvényt, mely a kapott ''x'' pozitív egész számot, ha páratlan megszorozza 3-al és hozzáad 1-et, ha páros elosztja 2-vel, majd kiírja az így kapott eredményt, és ezt addig folytatja amíg el nem jut 1-ig. (El fog jutni 1-ig, ez a Collatz sejtés.) A kiegészitendő részeket jelölik a <1>, <2>, <3>, <4>.
 
<python>
 
<python>
 
def collatz(x):
 
def collatz(x):

A lap 2013. november 7., 16:07-kori változata

A gyakorló feladatok nem feltétlen tükrözik a ZH feladatainak nehézségét, de mindenképp jó gyakorlásnak számítanak a ZH-ra.

  • Keresd meg a következő kódban található hibákat. (4 hiba van benne.)
def prim(n):
    s = 0
    for p in range(n):
        if is_prime(p) = True:
            s += 1
    L = ()
    i = 0
    psz = 0
    while psz < s:
        if is_prime(i)
            L.append[i]
            psz = psz + 1
        i = i + 1
    return L


  • Írj Sage függvényt, mely a kapott x pozitív egész számot, ha páratlan megszorozza 3-al és hozzáad 1-et, ha páros elosztja 2-vel, majd kiírja az így kapott eredményt, és ezt addig folytatja amíg el nem jut 1-ig. (El fog jutni 1-ig, ez a Collatz sejtés.) A kiegészitendő részeket jelölik a <1>, <2>, <3>, <4>.
def collatz(x):
    <1> x > 1:
        if <2>:
            x = x / 2
        <3>:
            <4>
        print x


  • Mit ír ki az alábbi kód?
d = {}
i = 0
while i < 10:
    d[i ** 2] = i
    i = i + 2
L = d.keys()
L.sort()
print L


  • Írj Sage kódot amely ábrázolja a $\sqrt{|\sin(x)|}$ függvényt piros színnel, és az $x^2\cos(x)$ függvényt sárga színnel, a $-\pi, \pi$ intervallumon, közös grafikonon. (Az abszolút érték függvény Sage-ben az \emph{abs(x)})
Személyes eszközök