Informatika2-2012/Gyakorlat03

A MathWikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Ador (vitalap | szerkesztései) 2012. február 22., 21:08-kor történt szerkesztése után volt.

Tartalomjegyzék

Típusok, tömbök, függvények

A lenti feladatokat a CodeLite-ban oldhatjátok meg legegyszerűbben (ne felejtsetek el minden feladathoz új projektet nyitni!), de akinek a konzolos, gcc-s fordítás a szimpatikusabb úgy is csinálhatja.


Miért nem fut végtelen ciklusba a következõ kód?
#include<stdio.h>
int main(void){
    char i;
    for(i = 1; i != 0; i++){}
    return 0;
}

Módosítsd úgy a kódot, hogy minden lépésnél írja ki a képernyőre i értékét, szóközökkel elválasztva! (Újsor jelet csak a ciklus után írj ki, egyszer!)


Adatlap

Kérj be adatokat a felhasználótól egy emberről, mégpedig a következőket:

  • születési év
  • magasság méterben
  • tömeg kilogrammban

Majd írd ki a képernyőre ugyanezeket, szépen formázva, egymás alá rendezve, így nézzen ki (használd a printf-ben a "\t"-t arra hogy tab-ot írj ki):

 Kora:      19     ev
 Magassag:  1.75   m
 Tomeg:     69     kg

Válaszd meg jól a változók típusait amiket használsz!

A tört érték kiírásának formázásához segítség: A printf-ben "%1.8f" -fel jelölheted hogy egy float típusú változót úgy akarsz kiírni hogy az egész részt egy karakterrel írod ki, a tört részt pedig 8 karakterrel.


Különbség tömbökkel

Írj C programot, ami 5 darab egész értéket kér be a felhasználótól (scanf() függvénnyel), és kiírja a kapott legnagyobb és legkisebb szám különbségét ezzel a szöveggel: "A maximalis kulonbseg: x", ahova persze x-et behelyettesíti. Használj tömböt az értékek tárolására!


Hatvány függvény

Írj hatvány függvényt ("hatvany" névvel), első paramétere az alap, második a kitevő (ne felejtsük el a negatív kitevőket, de elég ha csak egész kitevőkkel működik). A main() függvényben hívd meg a "hatvany()" függvényt néhányszor, és írd a képernyőre az eredményt.


Minimum

Írj függvényt ami a beadott (double típusú elemeket tartalmazó) tömbnek visszaadja a legkisebb elemét (első paraméter a tömb, második a tömb mérete). Itt is (és a többi feladatnál is) a main() végezze az eredmény kiírását (és az esetleges beolvasást a felhasználótól az elején, de ez nem fontos, a main() függvény kódjában közvetlenül is definiálhatod az átadandó értékeket).


Számláló

Írj függvényt ami a beadott karaktereket tartalmazó tömbben megszámolja hányszor szerepel egy adott karakter (első paraméter a tömb, második a tömb mérete, harmadik a keresendő elem).


Kereső

Módosítsd úgy az előző függvényt, hogy a keresendő elem első előfordulási indexét adja vissza.

Személyes eszközök