Informatika2-2012/Gyakorlat09

A MathWikiből
(Változatok közti eltérés)
(fájlkezelés)
(fájlkezelés)
21. sor: 21. sor:
 
== fájlkezelés ==
 
== fájlkezelés ==
  
Oldjuk meg, hogy a labirintus init során lehessen megadni, hogy melyik labirintust használjuk, ami
+
Oldjuk meg, hogy a labirintus init során lehessen megadni, hogy melyik labirintust használjuk.
 +
Az indítási könyvtárban lévő .laby kiterjesztésű fájlok nevét add írd ki, és számozd.
 +
A kiválasztott file - ban definiált labirintust töltsd be a programba és indítsd a már megírt random lépegetést.

A lap 2012. április 12., 10:10-kori változata

labirintus modul

Csinálj modult amiben definiálsz egy labirintust, majd két függvényt. Az egyik függvénnyel a labirintusban való lépegetést valósítod meg, a másikkal alap helyzetbe állíthatod a labirintust. A lépegetésnél egy számot vár ami az irányt jelzi, és az aktuális pozícióval és a lehetséges továbbhaladási irányokkal tér vissza.

Továbbá old meg azt is, hogy ha importálják a modult ne történjen semmi, de ha futtatják akkor rajzolja ki a labirintust.

A labirintus programbeli reprezentálását rátok bízom, de egy egyszerű megoldás, ha egy pozíció vagy fal vagy út és még tartalmazza a lehetséges irányokat. Mondjuk egy [0,[0010]] formában.

csomagok

Csinálj csomagot ami flabirinth névvel tartalmaz két alcsomagot a common és a lab-ot. Utóbbiba tegyük be a már létrehozott labirintus modult.

Csináljunk egy egyszerű lépegetőt, ami random választ a lehetőségekből és lépeget a labban a beimportált csomag labirintus moduljával.

>>> import random
>>> random.choice([1,2,3])
2

fájlkezelés

Oldjuk meg, hogy a labirintus init során lehessen megadni, hogy melyik labirintust használjuk. Az indítási könyvtárban lévő .laby kiterjesztésű fájlok nevét add írd ki, és számozd. A kiválasztott file - ban definiált labirintust töltsd be a programba és indítsd a már megírt random lépegetést.

Személyes eszközök