Informatika2-2016/Gyakorlat8

A MathWikiből
(Változatok közti eltérés)
(Alakzat)
(Alakzat)
6. sor: 6. sor:
 
Nyissuk meg a Sypdert.
 
Nyissuk meg a Sypdert.
 
== Alakzat ==
 
== Alakzat ==
Írjunk egy '''Shape''' osztályt. Legyen '''x''' és '''y''' változója, ezek tárolják az alakzat pozícióját a vásznon. Legyen egy '''move''' metódusa, aminek egyetlen '''v''' paramétere van, egy kételemű lista, a vektor, amivel el kell mozgatni az alakzatot.
+
Írjunk egy '''Shape''' osztályt. Legyen '''x''' és '''y''' változója, ezek tárolják az alakzat pozícióját a síkon. Legyen egy '''move''' metódusa, aminek egyetlen '''v''' paramétere van, egy kételemű lista, a vektor, amivel el kell mozgatni az alakzatot.
  
Definiáljuk a '''Shape''' osztály leszármazottaiként az '''Ellipse''' ellipszis és '''Rectangle''' téglalap osztályokat. Mindkét esetben a pozíciójuk a súlypontjukat jelentse. Az ellipszisnek legyen meg a kis- és nagytengelye ('''a,b'''), a téglalapnak pedig a két oldal hossza tagváltozóként ('''a,b''')! Írjunk mindkét osztályhoz egy '''area''' függvényt, ami az alakzat területét kiszámolja!
+
Definiáljuk a '''Shape''' osztály leszármazottaiként az '''Ellipse''' ellipszis és '''Rectangle''' téglalap osztályokat. Mindkét esetben a pozíciójuk a súlypontjukat jelentse. Az ellipszisnek legyen meg a kis- és nagytengelye ('''a,b'''), a téglalapnak pedig a két oldal hossza tagváltozóként ('''a,b''')! Írjunk mindkét osztályhoz egy '''area''' függvényt, ami kiszámítja az alakzat területét!
 +
 
 +
Definiáljuk az '''Ellipse''' osztály '''equation''' metódusát, ami kiírja az adott ellipszis egyenletét!

A lap 2016. április 6., 15:07-kori változata

Előadás

8. elõadás

Bevezető feladatok

Nyissuk meg a Sypdert.

Alakzat

Írjunk egy Shape osztályt. Legyen x és y változója, ezek tárolják az alakzat pozícióját a síkon. Legyen egy move metódusa, aminek egyetlen v paramétere van, egy kételemű lista, a vektor, amivel el kell mozgatni az alakzatot.

Definiáljuk a Shape osztály leszármazottaiként az Ellipse ellipszis és Rectangle téglalap osztályokat. Mindkét esetben a pozíciójuk a súlypontjukat jelentse. Az ellipszisnek legyen meg a kis- és nagytengelye (a,b), a téglalapnak pedig a két oldal hossza tagváltozóként (a,b)! Írjunk mindkét osztályhoz egy area függvényt, ami kiszámítja az alakzat területét!

Definiáljuk az Ellipse osztály equation metódusát, ami kiírja az adott ellipszis egyenletét!

Személyes eszközök