Matematikai Prezentációkészítés

A MathWikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Semdan (vitalap | szerkesztései) 2006. december 12., 15:13-kor történt szerkesztése után volt.

Tartalomjegyzék

Pdf prezentációkészítés, beamer

A beamer egy LaTeX dokumentumtípus, amely lehetővé teszi, hogy pdf formátumú prezentációkat készítsünk.

A beamer használata

A LaTeX-el úgy készíthetünk prezentációt, hogy a \documentclass argumentunaként a beamer-t adjuk meg. A prezentáció építőelemei a frame-ek. A frame környezet adja azokat a diákat, amiket látunk, ezek között tudunk a prezentáció vetítésekor léptetni, ezek tartalmazzák a szöveget, felsorolásokat, ábrákat, tehát magát a dokumentumot. Framek-eket a frame környezetttel készíthetünk a következő módon:

\begin{frame}
Ide kerül az, amit a frame tartalmaz.
\end{frame}

Hasznos parancsok

Cím

A prezentáció címét, íróját, a készítés (előadás) időpontját a többi LaTeX dokumentumtípushoz hasonlóan a \title, \author, \date parancsokkal adjuk meg. A címdiát a következő módon készíthetjük el:

\begin{frame}
 \titlepage
\end{frame}

Tagolás, tartalomjegyzék

A tagolás szokásos módon a \section, \subsection parancsokkal történik. Ezeket a parancsokat a frame-ken kívül kell kiadni. A frame-eknek külön is lehet címet adni a \frametitle{cím} paranccsal. A tartalomjegyzék a frame környezetben a \tableofcontents paranccsal jeleníthető meg. Hasznos lehet a parancsot [pausesections] argumentummal kiadni, amivel a részek címei egymás után jeleníthetők meg.

Környezetek

A definíciók, tételek, példák beírásához a frame-en belül külön környezetek használhatók. Ezek a definition, theorem, example környezetek.

Listák

Listákat a szokásos módon, az itemize, enumerate környezetekkel készíthetünk, ám a beamer prezentációban lehetőségünk nyílik, hogy a lista elemeit ne egyszerre, hanem egymás után jelenítsük meg. Erre szolgál a \pause parancs, amit a lista elemei közé kell beírni.

Témák

A prezentációnk stílusát a \usetheme paranccsal változtathatjuk meg. Ezzel különböző

Személyes eszközök